اولين سايت تخصصي آموزش و نگهداري و تعميرات ديگ بخار، ديگ آبگرم، ديگ روغن داغ و آموزش نگهداري و طراحي تاسيسات در ايران به صورت کاملا فارسي، و با استناد به آخرين دستاوردهي تکنولوژي ديگ هاي بخار و تاسيسات مربوطه، در جهان.

 

 

 


:::| صفحه اصلي | درج آگهي | فروشگاه | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما |:::

 

 

تشریح کار کنترل سطح آب مدل NRR2-40:

 
 
 
 

در حال حاضر و در عصر کنونی تکنولوژی تقریبا کنترل کننده های سطح آب در بویلرها دچار پیشرفت های قآبل توجهی شده است. منجمله کنترل سطح آب بصورت مدلاسیون. هرچند ار زمان خیلی قبل تر این گونه کنترل ها وجود داشت اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی اساسا تغییرات بسیاری بوجود آمده است. قبل از هر توضیحی به تشریح و مزیتکنترل سطح آب بصورت مدلاسیون می پردازیم.
در اغلب بویلر ها کنترل سطح آب بصورت سوئیچ بوده و با مصرف بخار سطح آب پایین آمده و سوئیچ های کنتلری عمل میکنند. هال یا ممکن است جیوه ای باشند یا مغناطیسی (اربرگ سوئیچ- درواقع ایر برکر سوئیچ "سوئیچ عمل کننده در فضا") در این حالت فرمان به کنتاکتور پمپ رسیده و پمپ آب روشن می شود. و با پرشدن بویلر به سطح تنظیم شده که در حدود یک اینچ از ارتفاع مخزن است پمپ خاموش شده و مجددا همین رویه تکرار می شود.
حال به ایراد این نوع کنترل میپردازیم:
»الکتریکال: بدلیل روشن و خاموش شدن پمپ آب مخصوصا در بویلرهای با ظرفیت بالا شوک الکتریکی به مدار آبزار دقیق وارد می شود. که ممکن است به رله کنترلی یا رله های فرعی فرمان مشعل آسیب بزند.
»
مکانیکال: (موضوع اصلی) در زمان بهره برداری از بویلر با روشن و خاموش شدن ناگهانی پمپ آب فشار داخل مخزن دچار افت ناگهانی خواهد شد. این افت فشار در پروسه های بسیار حساس به فشار صددرصد باعث اشکال می شود. این افت فشار باعث تنش به شبکه و لوله ها خواهد شد. و به میزانی از عمر آنها کم می کند. مشکل بعدی بدلیل اینکه نمی توان آب ورودی به بویلر را از 110 درجه سانتیگراد (به دلیل اینکه در دمای بالاتر از این مقدار آب بخار شده و پمپ تغذیه آب هوا می گیرد) بالاتر برد. و باتوجه به اینکه آب بویلر در فشار بهره برداری 10 بار دارای 183 درجه سانتیگراد است و این اختلاف حدود 80 درجه سانتیگراد باعث شوک های مکانیکی شدیدی در لوله ها و شبکه بویلر خواهد شد.
ایراد دیگر ممکن است در زمان آبگیری بویلر، آب به سطح کم آبی رسیده و باعث خاموش و روشن های متوالی و شوک های دیگر در سیستم کنترلی و مکانیکی بویلر شود.
حال به تشریح کنترل سطح آب بصورت مدالاسیون می پردازیم.
در این شیوه یک میله "الکترود خازنی" درون مخزن آب بویلر قرار می گیرد. این میله ترجیها باید در محفظه ای قرار گیرد که نوسانات آب در زمان بهره برداری و خروج بخار از استپ والو در روی آن اثر ناخواسته ای نگذارد قرار گیرد. ولتاژی در این میله توسط میترکنترل برقرار می شود و به میزان آبی که در ارتفاع میله قرار دارد به واسطه خاصیت خازنی فرمانی توسط میتر کنترل داده می شود. این فرمان هم بصورت سوئیچ و هم جریان جهت کنترل به کنترل والو داده می شود.
در این صورت پمپ آب بصورت دائمی کارکرده و کنترل والو به میزان لازم باز یا بسته می شود.  چون پمپ آب با دور نامی خود کارخواهدکرد، همیشه فشار در پشت دیسک چک والو وجود داشته اما به میزان کم ولی پیوسته آب وارد بویلر خواهد شد. در این حالت شوک الکتریکی و مکانیکی نیز بسیار کم شده و فشار بویلر در هر زمان پیوسته و ثابت خواهد بود.
درضمن جهت سفتی سیستم میتر کنترل هایی نیز باید در این حالت وجود داشته باشند که سطح کم آبی را به وسیله الکترودهای میله ای (مقاومتی) کنترل کنند. در این حالت با خیس شدن هر الکترود میتر کنترل سوئیچ داده و با بیشترین ایمنی آب درون مخزن بویلر کنترل می شود.
در صورت نیاز به اصلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09126271381 تماس حاصل فرمایید.
در ذیل مقاله یکی از این میتر کنترل کننده ها شرح داده شده است:

Level Controller، Type NRR 2-40
System Description
Use level controller type NRR 2-40 in combination with level electrode type NRG 26-40 for level control and
monitoring. The level controller has the following functions:
■ Two level limit values with one switchpoint each (high-level alarm, low-level alarm)
■ Three-position or modulating control within a predefined proportional band
■ W ater level is maintained within the control band defined by the two preset limits The NRR 2-40 features optional outputs for standard signals 4 – 20 mA. The level data are transferred from the electrode to the level controller or an additional system component via a CAN data bus. The controller and the electrode use the CANopen protocol.
Technical Data
Type approval no.  TÜV . WR · 03-399
Input: Interface for CAN bus to DIN ISO 11898, CANopen protocol Feedback potentiometer 1000 Ω.
Output: Power supply 24 V DC, conditionally short-circuit protected.
Analogue output 4 – 20 mA, load 500 Ω for display of actual value (option). 4 volt-free relay contacts. Max. contact rating with switching voltages of 24 V AC, 115 V AC and 230 V AC: 4 A ohmic, 0.75 A inductive at cos ϕ 0.5 Max. contact rating with a switching voltage of 24 V DC: 4 A. Contact material: silver, hard-gold plated
Interference suppression: Provide contactor with external RC combination (100 Ω-47 nF) or according to the specification of the valve manufacturer. Analogue control output for manipulated variable 4 – 20 mA, max. load 500 Ω (option).
Relay de-energizing delay: Output “min”, “max” 3s (set at the factory).

Technical Data – continued
Indicators and adjustors
1 red LED for switchpoint "high level"
1 red LED for switchpoint "low level"
2 green LEDs for deviation
"Xw low level" and "Xw high level"
1 green LED "Power"
1 red LED "Bus fault"
1 ten-pole code switch for node ID and baud rate
4 pushbuttons
Control response: P-controller as continuous or three-position stepping controller
Proportional band Xp: 1 % to 100 %
Position feedback Yp: 0 Ω to 1000 Ω
Switching range (dead band) XSh: 3 %
Supply voltage: 230 V +/– 10 %, 50/60 Hz - 115 V +/– 10 %, 50/60 Hz (option) - 24 V +/– 10 %, 50/60 Hz (option)
Power consumption: 5 VA
Protection: Enclosure: IP 40 to DIN EN 60529 - Terminal strip: IP 20 to DIN EN 60529
Admissible ambient temperature: 0 °C to 55 °C
Enclosure material: Front panel: polycarbonate, grey - Enclosure: polycarbonate, black
Weight: Approx. 0.8 kg

نحوه وایرینگ فرمان:

 


 

:::| صفحه اصلي | درج آگهي | فروشگاه | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما |:::

 
 
 
   

09188605973

   
 
 
 

©کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به این شرکت است.
هر گونه کپي برداري از اطلاعات سايت بدون اطلاع مدير سايت ممنوع و ذکر تمامي مطالب با درج منبع بلامانع است.

 

منوی اصلی

   
   

لیست مقاله ها

لینک های ثآبت

واحد طراحی
گروه مشاوره
محصولات

اطلاع از به روز رسانی
جستجو

 

 
وب سایت